Kontakter biståndshandläggare

Välkommen att kontakta oss på handläggarenheten för information om att söka hjälp i hemmet och boende. 

Gäller ditt ärende hemtjänst, trygghetstelefon, matdistribution eller boende?
Kontakta Annika, Helena, Inger, Malin eller Ylva, se kontaktinformation nedan. Vår telefontid är vardagar kl. 08.00-10.00.  Telefonnumret till biståndshandläggarna är 0565-163 00.

Hittar du några fel så är vi tacksamma om du rapporterar det till helena.hedmark@sunne.se

Visar alla anställda
Namn E-postadress Telefon Titel
Edliden Annika annika.edliden@sunne.se 0565- 163 00 kl.8-10 Handläggare bistånd
Engström Maria maria.engstrom@sunne.se 0565-163 75 Enhetschef Handläggarenheten
Hedmark Helena helena.hedmark@sunne.se 0565-163 00 kl.8-10 Handläggare bistånd
Hult Inger inger.hult@sunne.se 0565-163 00 kl.8-10 Handläggare bistånd
Jansson Ylva ylva.jansson@sunne.se 0565-163 00 kl.8-10 Handläggare bistånd
Johansson Tina tina.johansson@sunne.se 0565-163 14 Handläggare avgifter i särskilt boende
Jonsson Sofia sofia.jonsson@sunne.se 0565-162 75 Handläggare avgifter eget boende
Karlsson Emilia emilia.karlsson@sunne.se 0565-163 30 Handläggare bistånd
Mattsson, Malin malin.mattsson@sunne.se 0565-163 00 kl.8-10 Handläggare bistånd
Skoglund Ewa ewa.skoglund@sunne.se 0565-163 06 Anhörigsamordnare